• Pendrivy z nadrukiem
  • biuro@promgift.pl
  • +48 (22) 350-61-80

Nadruk full color (UV)


Technologia UV to nowoczesna metoda znakowania, pozwalająca na zadrukowywanie powierzchni rozmaitych materiałów. Nadruk UV wykonywany jest na wybranym podłożu bezpośrednio. W tym celu wykorzystywane są specjalne farby, które następnie należy utwardzić za pośrednictwem promieni ultrafioletowych.

Zwiększona odporność

Nadruk UV stanowi doskonałą alternatywę dla sitodruku oraz techniki polegającej na wyklejaniu powierzchni specjalnie zadrukowaną folią. Wykonywane w technologii utwardzania ultrafioletowego nadruki nie wymagają żadnego suszenia, a także są wyjątkowo odporne na szereg zróżnicowanych czynników atmosferycznych oraz mechanicznych. Przedmioty poddane drukowaniu UV mogą być dzięki temu wykorzystywane zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz.

Unikane efekty wizualne

Do istotnych zalet drukowania UV należy możliwość wykorzystania koloru białego. W ten sposób możliwe jest wykonanie naddruku na obszarze mediów transparentnych oraz poddruku na podłożu posiadającym dowolny kolor. Dodatkowe efekty wizualne osiągnąć można poprzez zastosowanie wybiórczego drukowania lakierem UV.

Bezpośredni druk na wielu materiałach

Podstawową przewagą druku UV w stosunku do klasycznej metody naklejania grafiki jest jego bezpośredniość, a tym samym trwałe związanie z zadrukowywanym podłożem. Nadruk UV wykonać można m.in. na PCV, tekturze, szkle, gresie czy płytkach ceramicznych. W przypadku dibondu oraz pleksi, druk UV pozwala na uzyskanie efektów niemożliwych do osiągnięcia w przypadku stosowania innych technik.