• Pendrivy z nadrukiem
  • biuro@promgift.pl
  • +48 (22) 350-61-80

Tłoczenie logo na pendrive USB


Tłoczenie to technika pozwalająca na przygotowanie unikalnego logotypu lub innej formy znakowania, zazwyczaj na materiale skórzanym. Proces ten nazywany jest również stampingiem. Opiera się na wykorzystaniu nagrzanej matrycy z odpowiednio wygrawerowanym wzorem, celem wytłoczenia go z pomocą specjalnej prasy oraz prawidłowo wywartego nacisku.

Trwałość i unikalność znakowania

Do najbardziej charakterystycznych cech stampingu należy trwałość wykonanego w ten sposób znakowania. Wzór naniesiony w procesie tłoczenia na materiał skórzany, nie może zostać z niego usunięty. Unikatowe i trwałe znakowanie to bardzo istotny element każdego unikalnego wyrobu ze skóry. Nie bez powodu tłoczenie zyskało dzięki temu bardzo szerokie zastosowanie we wzornictwie reklamowo-użytkowym.

Tłoczenie logo i personalizacja

Tłoczenie logo wykonać można w celu personalizacji galanterii skórzanej, eko-skóry oraz skóropodobnej, a także produktów z papieru, kartonu oraz niektórych tworzyw sztucznych. Do najczęściej znakowanych za pomocą tłoczenia wyrobów należą okładki organizerów i kalendarzy, wizytowniki, portfele, breloki czy maty piankowe. Tłoczenie logo może być jednak wykonane na praktycznie dowolnym przedmiocie, nawet spersonalizowanym pendrive.